O NÁS

Svarog gym Frýdlant nad Ostravicí

Klub thajského boxu Svarog gym byl založen v roce 2011 jako pobočka úspěšné moravské školy Como-3 gym. Thajský box do Frýdlantu nad Ostravicí přivedl zápasník, rozhodčí a trenér Miroslav Chýlek, jen jako zpestření pro místní mládež. Zvyšující se zájem o thajský box překvapil samotného trenéra a plnící se prostory prázdné místnosti bývalého hostince přeměnil se svými svěřenci a přáteli na profesionálně vybavenou tělocvičnu. V roce 2013 začal klub pořádat turnaje „Bitva o Frýdlant“ a stoupající návštěvnost a úroveň domácích zápasníků posunula pouhý amatérský turnaj na Galavečer. Dnešním dnem má klub téměř sto členů a účastní se všemožných turnajů a galavečerů.

Svarog gym Frýdek-Místek

V polovině roku 2016 byla pobočka již početného klubu rozšířena také do mnohem lidnatějšího Frýdku-Místku. Po kompletní rekonstrukci prostoru pro bojové sporty bývalého MYgymu byla 15. září 2016 otevřena pobočka Svarog gym Frýdek-Místek. Pozdější enormní zájem překvapil nejen samotného trenéra, ale také zápasníky z již zaběhlého Frýdlantu nad Ostravicí. Na začátku roku 2017 byl uspořádán „rekordní trénink“ který navštívilo přes padesát cvičících. To dokazuje velkou vůli a zájem o tento sport v našem regionu.

 Bitva o Frýdlant

Klub každoročně pořádá gala večer bojových sportu Bitva o Frýdlant. Na této akci je vítěz hlavního zápasu vždy oceněn pohárem starostky města. V roce 2019 na Bitvě o Frýdlant IX. bojoval český reprezentant Vašek Sivák s thajským reprezentantem Deo Phetsanghat. V tomto velice prestižním zápase zvítězil Václav Sivák.

 

 

 

 

sdílet